خواندنی‌ها

آرشیو مطالب

چگونه اثر رژ لب را ماندگار تر کنیم؟

۱۳۹۶/۱۰/۷      ۴۲۸ بازدید

همه خانم‌ها عاشق استفاده از رژ لب هستند. رژ لب به تنهایی توانایی رنگ و رو دادن به چهره ی شما را دارد. رژ لب باید به درستی استفاده شود و باید رنگ مناسبی هم داشته باشد. شاید اکثر شما به این موضوع توجه کرده باشید که رژ لب مدت زیادی روی لب‌هایتان دوام نمی‌آورد، مخصوصا زمانی که چیزی می‌نوشید یا می‌خورید. در این راهنما بخش آرایشی فروشگاه زنجیره ای تارا نکاتی درباره رژ لب و درباره اینکه چطور دوام آنرا زیاد کنید بیان می کند

  •   رژ لب‌هایتان را در یخچال نگهداری کنید تا عمرشان طولانی‌تر شود. این کار، همچنین باعث از بین رفتن باکتری های آن نیز خواهد شد.
  •  زمانی که می‌خواهید رژ لب بخرید، هرگز تستر را بر روی لب‌هایتان استفاده نکنید. این کار بسیار غیر بهداشتی است. می‌توانید رژ را روی نوک انگشتانتان تست کنید. نوک انگشتان انتخاب بهتری از پشت دستتان است، چرا که بافتی شبیه تر به لب دارد.
  •   از خط لبتان بعنوان زمینه‌ای برای رژ لب استفاده کنید. با این کار مطمئن باشید که دوام رژ لب روی لب‌هایتان بیشتر خواهد شد. زمانی که از رژ لب روشن استفاده می‌کنید، از خط لب بی‌رنگ یا همرنگ با لبتان استفاده کرده، سپس رژ لب را روی آن بزنید.

آیا از خواص دارچین اطلاعاتی دارید؟

۱۳۹۶/۰۹/۲۶      ۴۵۶ بازدید

در هر صد گرم پودر دارچین:

    آب 10 گرم

    پروتئین 4 گرم

    چربی 1٫2 گرم

    قند 2٫2 گرم

    انرژی 247 کیلوکالری

    کلسیم 1 گرم

موارد مصرف

دارچین در بیشتر کشورها به عنوان ادویه، چاشنی غذا و شیرینی ها مصرف می شود. در ایران کاربرد زیادی در قنادی ها به صورت عصاره، اسانس و گَرد دارد. گَرد ِ دارچین در تزئین شُله زرد و هلیم به ویژه غذای نذری استفاده می شود.

میزان مصرف

بعضی از محققان مصرف روزانه 2 تا 4 گرم پودر دارچین را توصیه می نمایند و بعضی دیگر معتقدند این مقدار باید بین 1 تا 6 گرم دارچین باشد، با اینحال توجه داشته باشید مصرف بیش از اندازه دارچین می تواند مسموم کننده باشد. 

بر طبق دپارتمان کشاورزی ایالات متحده، 10 گرم دارچین حاوی:

    24.7 کیلوکالری انرژی

    0.12 گرم چربی

    8.06 گرم کربوهیدرات

    0.4 گرم پروتئین می باشد.

کرم دست و صورت آردن

۱۳۹۶/۰۹/۲۲      ۹۵۱ بازدید

کرم دست و صورت آردن حاوی روغن بادام برای حفظ رطوبت و نرمی پوست شما در شعب فروشگاه زنجیره ای تارا موجود می باشد

چگونه ظروف مسی را سفید کنیم؟

۱۳۹۶/۰۹/۱۹      ۴۵۶ بازدید

قابلمه های مسی با اینکه قیمت گرانی دارند اما بهترین وسیله برای پخت و پز به شمار می روند. به همین خاطر، برای اینکه ظروف قدیمی شما نونوار شده و دوباره سالم و نو به نظر برسند، لازم است از سرکه و نمک کمک بگیرید. فقط کافی است روی سطح قابلمه نمک پاشیده و سپس مقداری سرکه روی آن بریزید. سپس با اسکاچ سطح ظرف را بشویید.