خواندنی‌ها

آرشیو مطالب

شستشوی حرفه ای دستگاه مخلوط کن

۱۳۹۷/۰۷/۲۱      ۶۴۵۸ بازدید

بارها شده که از مخلوط کن یا بلندر استفاده کرده اید و مقداری از مواد داخل نوشیدنی به تیغه های آن چسبیده و به راحتی پاک نمی شود.برای این کار کافیست مقداری آب را به همراه مایع ظرفشویی در بلندر ریخته و بمدت 15 تا 20 ثانیه آن را روشن کرده و سپس آب آن را خالی کرده و با آب مجددا بشویید و به راحتی آن را تمیز کنید.

چگونه فعالیت بدنی بالاتری داشته باشیم؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۰      ۵۹۷۵ بازدید

اکثر مردم از انجام کارهای خانه نفرت دارند اما معلوم است که این می تواند منبع خوبی از فعالیت بدنی باشد. اگر از پیاده روی یا دوچرخه سواری لذت نبرید، سعی کنید خانه را تمیز کنید، جارو کنید، در باغ کار کنید یا صندلی را سازماندهی کنید.

بسته به نوع فعالیتی که انتخاب میکنید، برخی یا همه مزایای زیر را دریافت خواهید کرد:به عنوان مثال، اگر بخواهید فعالیت بدنی خود را با کار کردن در باغ افزایش دهید، مقداری ویتامین D را از خورشید جذب می کنید. 

اگر شما ترجیح می دهید گنجه یا سالن خود را سازماندهی کنید، هنگامی که اشیا را در اطراف حرکت می دهید، سلامتی خود را بهبود می دهید.

اسطوخودوس دشمن پشه ها

۱۳۹۷/۰۵/۸      ۶۰۱۶ بازدید

این گیاه معطر پشه ها، مگس ها و پروانه ها را دفع می کند. داخل باغچه اسطوخودوس بکارید یا مقداری روغن اسطوخودوس به پوست خود بمالید. این روغن بوی طبیعی بدن که جذب کننده پشه هاست را می پوشاند.

رهایی از موش ها با نوشابه

۱۳۹۶/۰۷/۲۸      ۶۴۴۴ بازدید

موش‌ها بسیار خرابکارند و بسیاری از بیماری‌ها را منتقل می‌کنند. گاهی حتی ممکن است این جانور زیرک به آسانی در دام نیفتد، اما راه‌حل موثر و ساده‌ای وجود دارد.

موش‌ها عاشق نوشابه هستند ولی این نوشیدنی آنها را بیمار و چاق می‌کند و در نهایت منجر به مرگشان می‌شود زیرا بدن آنها قادر به دفع گاز کربنیک نوشابه نیست. برای رهایی از موش‌ها کافی است چند ظرف نوشابه را در قسمت‌های مختلف منزل بگذارید تا دیگر اثری از موش‌ها نبینید.