خواندنی‌ها

آرشیو مطالب

تنوع در تغذیه دانش آموزان

۱۳۹۶/۰۶/۱۵      ۴۱۶۴ بازدید

با نزدیک شدن به شروع فصل پاییز و آغاز سال تحصیلی جدید تغذیه دانش آموزان یکی از دغدغه های مادرانی است که فرزندانشان مدرسه می روند به همین خاطر پیشنهاداتی برای شما عزیزان درنظر گرفته ایم و در صفحه خواندنی ها در وب سایت فروشگاه زنجیره ای تارا قرار خواهیم داد ، اولین پیشنهاد ما تعویض نان و پنیر با لقمه ای نان و مربا است ، البته باید مراقب باشید شهد مربا را درون لقمه نریزید، و برای جلوگیری از نشت شهد مربا می توانید از پودر گردو، پسته یا بادام استفاده کنید و روی مربا بپاشید که می توان با اینکار ارزش غذایی این لقمه کوچک را بسیار بالا برد و در کمتر آن شکر موجود در مربا می تواند منبع خیلی خوبی برای تامین انرژی بچه ها در طول زمان مدرسه می باشد.

صبحانه مناسب برای دانش آموزان

۱۳۹۴/۰۶/۱۱      ۶۲۵۲ بازدید

تغذیه ی مناسب نقش به سزایی در رشد انسانهای سالم، فعال و خلاق دارد ولی متاسفانه اغلب کودکان و نوجوانان از خوردن صبحانه امتنا میکنند . بخاطر همین پیشنهاد میشود در این روزهای پایانی تابستان که به مهرماه و شروع مدارس نزدیک میشویم دانش آموزان شام را زودتر و در ساعاتی معین صرف کنند و شب ها زودتر بخوابند تا هم صبح بتوانند زودتر بیدار شوند و هم وقت و اشتهای کافی برای صرف صبحانه داشته باشند .

در این راستا نقش خانواده اهمیت ویژه ای دارد لذا حضور همه اعضا خانواده برای صرف صبحانه تشویقی برای حضور دانش آموزان است در این بین از ورزش صبحگاهی نیز نباید چشم پوشی کرد زیرا به تحریک اشتها کمک شایانی میکند.

نان، کره مربا، عسل ، خرما ، پنیر یا تخم مرغ ،شیر بهترین مواد غذایی برای صرف صبحانه دانش آموزان می باشد. در کنار این مواد غذایی میتوان به غذاهای سنتی ولی پر انرژی مانند عدسی، خوراک لوبیا و حلیم هم اشاره کرد که بهتر است با نان صرف شوند.

تغذیه کودکان دانش آموز از اهمیت بالاتری برخوردار است و باید هر ۴تا ۶ ساعت یکبار به خاطر حفظ قند خون میان وعده مصرف کنند . از بهترین میان وعده ها میتوان به مواد غذایی که در زیر امده است اشاره کرد:

میوه های خشک شامل: انجیر خشک، توت خشک

انواع مغزها شامل: بادام، پسته، گردو فندق و برگه زردآلو

انواع میوه ها مثل سیب پرتقال، نارنگی و ...

سبزی ها و انواع ساندویچ های خانگی و شیر و فرآورده های آن.