خواندنی‌ها

آرشیو مطالب

مایکروویو را چطوری تمیز میکنید؟

۱۳۹۷/۰۷/۲۹      ۷۴۳ بازدید

 امروزه یکی از وسایل پر استفاده  در آشپزخانه مایکروویو است که به شدت نیاز به تمیز کردن و نظافت دارد . برای این کار کافیست یک عدد حوله خیس را به مدت 2 الی 3 دقیق در مایکرووی گذاشته و آن را روشن کنیم .بخاری که بر اثر حرارت بوجود می آید باعث نرم شدن جرمها و راحت تر پاک شدن آنها می شود. سپس میتوانید با یک پارچه و کمی لکه بر به راحتی آن را از سطح مایکروویو پاک کنید 

چطوری از شر غذای سوخته چسبیده به ته ظرف خلاص شویم؟

۱۳۹۷/۰۷/۲۴      ۷۶۸ بازدید

یکی از بهترین راهها برای رها شدن از غذاهای چسبیده شده به ته ظرف ها و غذاهای سوخته ای که به سختی  از کف ظرف پاک میشوند استفاده از ترکیب جوش شیرین baking soda  و مایع ظرفشویی می باشد . به راحتی میتوانید ظرفهایتان را با این ترکیب براق کنید .!

شستشوی حرفه ای دستگاه مخلوط کن

۱۳۹۷/۰۷/۲۱      ۷۹۴ بازدید

بارها شده که از مخلوط کن یا بلندر استفاده کرده اید و مقداری از مواد داخل نوشیدنی به تیغه های آن چسبیده و به راحتی پاک نمی شود.برای این کار کافیست مقداری آب را به همراه مایع ظرفشویی در بلندر ریخته و بمدت 15 تا 20 ثانیه آن را روشن کرده و سپس آب آن را خالی کرده و با آب مجددا بشویید و به راحتی آن را تمیز کنید.

چگونه از سلامت موهایمان اطمینان پیدا کنیم؟

۱۳۹۷/۰۷/۱۶      ۹۳۸ بازدید

چند رشته تمیز از موهایتان را جدا کنید و در یک ظرف آب بیاندازید . اگر این رشته های مو ته نشین نشدند و روی آب شناور ماندند بافت موی شما خوب است ولی اگر به زیر آب رفتند آب به پوشش موهایتان وارد می شود و موجب تغییر رنگ و فرشدن آن ها می شود و به طور کلی بافت موی شما متخلل است. برای تقویت و نرمی و صاف شدن موی سرتان می توانید از روغن زیتون یا مرطوب کننده های چرب استفاده کنید.